Ekonomi

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bankacılık sektörümüz dünyaya örnek olacak konumda

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan canlı yayında açıklama yaptı.

Erdoğan, Türkiye’deki bankacılık şubesinin yüksek standartları ve uluslararası kriterlere uyumu ile dünyaya örnek olacak bir konumda olduğunu söyledi.

Yeni dönemde yasal düzenlemeler yaparak kentsel dönüşüm konusunda adım atabileceklerini belirten Erdoğan, “İmarla ilgili kendi yasal düzenlemelerimiz var. Bu olaylardan sonra İstanbul’da bu alanlarda söz sahibi 120-130 mühendis, mimar, jeoloji mühendisi ve profesörle geniş bir toplantı yaptık. İkincisini de Çevre ve Şehircilik Bakanım Gaziantep’te yaptı. Sanırım yeni bir düzenleme yapılacak. Allah nasip ederse yeni dönemde hocalarımızla detaylıca konuşarak bir adım daha atabiliriz. Artık ‘bu evde falan mı yaşıyor, ne olacak’ diye düşünmeden ‘bu konuda ne yapacağımıza’ karar vermemiz gerekiyor.”

Akkuyu’da ilk adımı 27’sinde atacaklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Dünya iktidarda ne zorluklar yaşadı. Önce Almanya nükleer santralleri kapatma kararı aldı. Saf güç dediler. Şansölye’ye yanlış karar verdiğinizi söyledim. Almanya kısa bir süre sonra nükleer enerjiye geri döndü. Aynı zamanda kömür onlar için değerliydi, kömür kullanmaya başladılar. Onların durumuna düşmeyeceğiz. Akkuyu’ya başarıyla devam ediyoruz. Muhtemelen 27’sinde Sayın Putin de gelecek. Ya da hep birlikte online sisteme bağlanacağız, inşallah Akkuyu’nun ilk adımını atacağız.” değerlendirmesini yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu