Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 6’lı masaya tepki: İttifakları at pazarlığına çevirmek zavallılık

ensonhaber.com

Türkiye, 14 Mayıs’ta kaderindeki seçimlerden birini yapacak.

Muhalefet başkanlarının oluşturduğu Millet İttifakı’nda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın huzuruna çıkarıldı.

6’lı masada aday belirleme süreci aylarca sürerken gelinen son eşikte krizler çıktı.

Kılıçdaroğlu’nun adaylığını onaylamayan ve 3 gün masadan ayrılan Uygun Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’a Başkan Yardımcılığı teklifinde bulundu.

7. Başkan Yardımcısı

Bu önerinin ardından diğer parti liderlerine gücenmemek için masadaki tüm liderlerin seçimi kazanmaları halinde Başkan Yardımcısı olmaları kesinleşti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tepkisini dile getirdi

AK Parti Grup Toplantısı’na katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bol olan cumhurbaşkanlığı yardımcılığı ve bakanlığın dağıtılması kararına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Muhalefete uyarı: Milletimizin imanını sarsmayın

Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhalefeti tutamayacakları sözleri söylememeleri konusunda uyardı, Muhalefetten, yalan dozunu artırarak milletimizin siyaset kurumuna olan güvenini sarsmamasını istiyoruz.”söz konusu.

“İttifakları at pazarlığına dönüştürmek acınası”

İktidar uğruna yapılan kirli pazarlıklara tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, tepkisinde şunların altını çizdi:

Cumhurbaşkanlığı seçiminin, yardımcılarının, milletvekillerinin, bakanlıkların ‘ben kardeşime ne vereyim’, ‘seçip al’ mantığıyla dağıtıldığı bir seyyar satıcı tezgâhına dönüştürülmesinden rahatsızız. Seçimlerde ittifak bir haktır ama devletin idari kademelerini ayağa kaldırıp at pazarlığına çevirmek yüz karasıdır.

“Terör örgütlerini kollarının altına alan siyaset anlayışını reddediyoruz.”Cumhurbaşkanı Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

Terör örgütlerinin siyasi cambazlıklarla meşrulaştırılmasını kabul etmiyoruz. PKK’nın, FETÖ’nün, karanlık toplanma alanlarının iyi bir yola çıkması mümkün değil.

Bu zihniyetle ‘bahar size gelecek’ diyen ama Kandil’e, Pensilvanya’ya ve bazı başkentlere bahar getirip ülkemize nefretle bakanlar.

Detaylar geliyor…

ilgazajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu