Haber

CHP İZMİR’DE 500 YENİ ÜYEYE TÖRENLE ROZETLERİ TAKILDI

İZMİR’de Cumhuriyet Halk Partisi’ne (CHP) 380’i kadın toplamda 500 yeni üyeye katıldı. Yeni üyelere rozetleri CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer tarafından törenle takıldı.

CHP İzmir İl Başkanlığı, CHP’ye yeni katılan vatandaşlar için Tarihi Havagazı Fabrikası’nda yeni üye katılım töreni düzenledi. CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve CHP İzmir Milletvekilleri Ednan Arslan, Kani Beko, Tacettin Bayır, CHP Parti Meclisi Üyesi Rıfat Nalbantoğlu, CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Ebru Okay’ın iştirakleriyle yapılan merasimde, 380’i kadın olmak üzere toplamda 500 yeni üye CHP’ye katıldı. Yeni üye iştirak merasiminde konuşan CHP İzmir Vilayet Lideri Deniz Yücel, “Geçmişte farklı partilere oy vermiş, gönül vermiş olabilirsiniz, bunların hiçbiri sıkıntı değil. Bunlar bizim zenginliğimiz. Bizim önceliğimiz Atatürk, başta Türkiye Cumhuriyeti devletinin ülkesi ve milletiyle birlikte ayrılamaz bütünlüğü ve bağımsızlığımızın sembolü al bayrağımız. Bunlar bizim kırmızı çizgilerimiz. Bunlar dışındaki tüm fikirler, ömür üslupları, inançlar, etnik kimlik ve köken bizim zenginliğimiz. İzmir huzurun barışın ve demokrasinin başşehri diyoruz. Her yerin bu türlü olması için çaba ediyoruz. CHP başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ‘Gelin bize katılın’ dedi. Bizim kırmızı çizgilerimiz muhakkak; emelimiz bu ülkeye huzuru ve barışı getirmek” diye konuştu.

Yeni üyelerin katılımlarının kendilerine güç verdiğini belirten İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de “İyi ki varsınız, düzgün ki bu seyahatte birlikte yürüyeceğiz. İştirakin emin olun bize çok büyük güç veriyor. Sıkın dişinizi çok az kaldı. Bu hoş topraklar kimsenin yatağa aç girmediği, sıhhatle, huzurla yaşayacağımız memleketi daima bir arada kuracağız” dedi. Konuşmaların akabinde CHP’ye yeni katılan üyelere parti rozetleri takıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu