Haber

Sosyal medya dolandırıcılığına yakalanan kadın 923 bin TL’yi dolandırdı

İSTANBUL’da sosyal medyadan tanıştığı yabancı bir kadını Türkiye’ye çağırarak kendisini gümrük müdürü olarak tanıtan ve 923 bin lira dolandıran 2 zanlı yakalandı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Siber Hatalarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmalarda, bir kişinin sosyal medya üzerinden yabancı uyruklu bir kadınla tanıştığı ve aralarında aşk ilişkisi kurarak Türkiye’ye gelmeyi kabul ettikleri belirlendi. o. Bir süre sonra başka bir kişinin yabancı uyruklu kadını arayarak kendisini gümrük müdürü olarak tanıttığı ortaya çıktı.

Yapılan incelemelerde; Kendisini gümrük müdürü olarak tanıtan kişinin yabancı uyruklu kadını arayarak “Kadın gümrüğe geldi ancak ödeme yapması durumunda üzerindeki yüklü miktarda para nedeniyle gümrükten geçemedi” dediği anlaşıldı. Üzerindeki paranın vergisi için biraz para verirse bu parayı biriktirip gümrükten geçebilir” diyerek hanımı ikna etti. . Kurban hanımın birden fazla banka hesabına toplam 923 bin TL gönderilerek dolandırıldığı belirlendi. İ.A. ve CD, Beykoz’da yakalanarak gözaltına alındı. CD adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, İ.A. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Görüntü dökümü ——— Polis evi arıyor -Bir bankada işlem yapan bir şüpheli -ATM’de işlem yapan bir şüpheli

– Şüphelilerin polis aracına bindirilmesi

– İstanbul

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu