İş

Sanayici nitelikli elemana hızlı ve kolay ulaşacak.

İmza töreninin ardından değerlendirmede bulunan MTOSB Lideri Sabri Tekli, protokolle MTOSB bünyesinde kurulacak İŞKUR Hizmet Noktasında görev alacak iş ve meslek danışmanlarının sanayiciyle temasa geçeceğini, iş gücü talebi oluşturacağını kaydetti. firmaların istediği işçi kriterlerini belirlemekte ve uygun işçileri sanayicilere yönlendirmektedir. . Tekli, “MTOSB İŞKUR Hizmet Noktası, kurum ile sanayicilerimiz arasında köprü görevi görecek ve istihdamı artırıcı çalışmalar yürütecek” dedi.

Türk sanayisinin en büyük sorunlarından birinin kalifiye eleman sıkıntısı olduğunu kaydeden Sabri Tekli, orta kadro konusunda çok sıkıntı çektiklerini belirterek, “Mühendis var, işletme mezunu var, kısacası üniversite mezunu var ama var. orta işçi yoktur.

Bu sorunu çözmek ve sanayicilerimize nitelikli ara eleman yönlendirmek amacıyla 2011-2012 eğitim-öğretim döneminde MTOSB Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni faaliyete geçirdik. Okulumuz orta kadro yetiştirmek amacıyla harekete geçerken, şu anda ‘gerekli eleman’ yetiştiriyoruz. Burada büyük bir başarı oranı yakaladık.

Ama sanayicilerimiz için sadece okulumuzdan mezun olanlar yetmiyor. Bu açıdan İŞKUR ile ortaklaşa yürüteceğimiz bu çalışma nitelikli eleman sıkıntısının aşılması açısından büyük değer taşımaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu