Haber

Nevşehirli kadınlar İsrail’in Filistin’e saldırısını protesto etti

NEVŞEHİR’de çeşitli sivil toplum kuruluşlarının kadın temsilcileri bir araya gelerek İsrail’in Filistin’e yönelik saldırısını protesto etti.

Çeşitli sivil toplum kuruluşlarının kadın temsilcileri Necdet Ersan Parkı’nda oturma eylemi için bir araya geldi. Birçok kadın oturarak İsrail’i protesto etti. İHH Kadın Kolları Müdürü Sedef Öğütgen, “İsrail’in Gazze Şeridi’nde 20 gündür gerçekleştirdiği katliamı durdurmak için buradayız. Bizimle aynı duyguları paylaşan herkesi Gazze’ye yönelik saldırıları durdurmak için harekete geçmeye davet ediyorum.” Bir an önce işgalci İsrail’den çekilin. “Filistin’den her dakika acı haberler alıyoruz. İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarında şu ana kadar binden fazla çocuk ve 4 bine yakın insan hayatını kaybetti” dedi.

‘SOYKIRIMIN DURDURULMASI İÇİN SİZLERİ HAREKETE GEÇMEYE DAVET EDİYORUZ’

Sivil toplum kuruluşlarını harekete geçmeye davet eden Öğütgen, şöyle konuştu: “Gazze Sağlık Bakanlığı, İsrail saldırılarında ölenlerin yüzde 70’inin kadın, çocuk ve yaşlı olduğunu, 1.300 kişiden ise haber alınamadığını açıkladı. Bombalanan binanın enkazı 600’ü çocuktu. Biz vicdanlıyız.” “Kadınlar ve anneler olarak dünya liderlerini ve uluslararası sivil toplum kuruluşlarını işgalci İsrail’in Gazze Şeridi’nde gerçekleştirdiği soykırımı durdurmak için harekete geçmeye ve yaptırım uygulamaya davet ediyoruz.”

seferihisar-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu