Haber

MHP’li başkan: İstiklal saldırısıyla ilgili ifadeye çağrılmadım

İstanbul’da İstiklal Caddesi’nde gerçekleşen ve 6 kişinin öldüğü saldırıyla ilgili ifadesi alınanlar arasında MHP’nin Şırnak Güçlükonak İlçe Başkanı Mehmet Emin İlhan’ın da olduğu öne sürüldü.

T24’ün haberine nazaran, Emniyet’in, İlhan’ın üzerine kayıtlı telefon çizgisinden, kuşkulu Ahlam Albashır ile görüşme trafiği tespit ettiği ve bu nedenle İlhan’ı tabire çağırdığı öğrenildi. İlhan söze çağırıldığını doğrulayarak savlarla ilgili, “Üzerimize bir oyun oynamaya çalışmışlar, terör örgütü tarafından” tabirlerini kullandı. İlhan, “Nasıl bir oyun oynandı?” sorusu üzerine de “Şu anda uygun değilim, konuşmak istemiyorum” dedi.

‘İFADEYE ÇAĞIRILMADIM’

TELE1’den Barış Önal’ın haberine nazaran İlhan T24’ü yalanlayarak, “ifadeye çağırılmadım” dedi. İlhan şu savlarda bulundu:

“İfade vermeye gitmedim. Yalan haber. Konuştuğum da yalan. Benimle kimse konuşmadı, yalan haber yaptılar. Avukatla görüşüyorum şimdi mahkemeye vereceğim.”

İsim benzerliği ile gündem olan HDP Ağrı eski milletvekili Mehmet Emin İlhan yaptığı açıklamada, problemin isim benzerliğinden ibaret olduğunu, mevzuyu toplumsal medyada gördüğünü tezlerdeki kişinin kendisi olmadığını belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu