Ekonomi

Konya Savunma Sanayii Tedarikçi Buluşmaları 23-25 ​​Kasım Tarihlerinde Yapılacak

Konya Sanayi Odası (KSO) tarafından Savunma Sanayii Başkanlığı himayelerinde düzenlenen “Konya Savunma Sanayii Tedarikçi Buluşmaları”nın bu yıl 23-25 ​​Kasım tarihleri ​​arasında yedincisi gerçekleştirilecek.

Konya Sanayi Odası (KSO) Lideri Mustafa Büyükegen, Anadolu’nun en büyük savunma sanayi buluşması olan 7. Konya Savunma Sanayii Tedarikçi Buluşmaları’nın sektördeki ana sanayi firmaları ile tedarikçilerini bir araya getireceğini, organizasyonun da çok beğenildiğini söyledi. savunma sanayisine tedarikçi olmak isteyen firmalar için önemlidir.

Yeni iş bağlantıları kurulacak

Konya Sanayi Odası’nın savunma sanayisine yönelik yürüttüğü çalışmaları anlatan Lider Büyükegen, “Konya Sanayi Odamız, savunma sanayinde ana sanayi firmaları ile Konya’daki sanayicilerimiz arasındaki iş birliğini daha da geliştirmek için bugüne kadar birçok çalışma yaptı. ASELSAN, Havelsan, Roketsan, TEİ, FNSS, Makine ve Kimya Sanayi 23- 23- 2020 tarihlerinde Selçuklu Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan 7. Konya Savunma Sanayi Tedarikçi Buluşmaları’nda firmalarımız ürünlerini sergileyecek ve yeni iş bağlantıları oluşturacaklardır. 25 Kasım 2023. Tüm sanayicilerimizi ve sektör paydaşlarını davet ediyorum” dedi.

Türkiye’nin 4. büyük savunma sanayi ihracatçısıyız

Savunma sanayinin Konya’nın lokomotif sektörlerinden biri olduğunu belirten Büyükegen, Konya’nın yerli ve milli savunma sanayisinin gelişimine değerli katkılar yaptığının altını çizdi. Konya’nın savunma ve havacılık sanayisinde İstanbul, Ankara ve Eskişehir’den sonra Türkiye’nin en büyük 4. ihracatçı şehri olduğunu vurgulayan Büyükegen, Konya Sanayi Odası olarak şehrin sektördeki başarısını artırmak için çalışmalarını önümüzdeki yıllarda da sürdüreceklerini bildirdi. yenilerini eklemek.

Konyalı 24 girişimcinin ortaklığıyla geçtiğimiz günlerde Konya’ya kazandırılan Aselsan Konya Silah Sistemleri Fabrikası’na da değinen Büyükeğin, “Aselsan Konya Silah Sistemleri Fabrikası, Konya’mızın son dönemde ana sanayi yatırımı olarak kazandığı en stratejik yatırımdır. Aselsan Konya Silah Sistemleri “Fabrikamızın üretime devam ettiği Konya Teknoloji Sanayi Bölgemiz bu sürecin en değerli kazanımlarından biridir. İnşallah önümüzdeki dönemde bu bölgede yapılacak yeni stratejik yatırımlarla Konyamız daha güçlü ve katma değeri yüksek bir sanayi kenti konumuna gelecektir.” – KONYA

evrenhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu