Haber

Bir karışlık korkuluktan girip 3 bin TL çaldı, çıkarken pantolonu düştü

BATMAN’da cami tuvaletinin penceresinden, yaklaşık 25 santimlik korkuluk demirlerinin arasından geçip içeri giren kişi, 3 bin TL bozuk parayı çaldı. Aynı yöntemle çıkarken pantolonu düşen şüpheli, üzerini düzelttikten sonra kaçtı. O anlar, güvenlik kamerasına yansıdı.

Olay, yaklaşık bir ay önce Ziya Gökalp Mahallesi’ndeki Yıldız Camii’nde meydana geldi. Sabah saatlerinde cami tuvaletinin korkuluk demirlerinin ortasından geçip, pencereden içeri giren kimliği bilinmeyen kişi, girişte, fiyat alınan odada bulunan yaklaşık 3 bin TL bozuk parayı aldı. Kuşkulu, birebir sistemle pencereden geri çıktı. Şüphelinin çıkarken pantolonu düştü. Çıktıktan sonra pantolonunu üst çeken kuşkulu, gözden kayboldu. Sabah gelen vazifeliler, paranın yerinde olmadığını görünce güvenlik kamerası manzaralarından hırsızlığı fark edip polise haber verdi. Gelen takımlar, kamera kayıtlarında yaptıkları incelemenin akabinde şüphelinin yakalanması için çalışma başlattı.

‘HIRSIZLIK YAPMAYIN, BİZE GELİN’

Mahallenin muhtarı Suçsuz Padir, “Cami tuvaletimizin para alma kulübesi var. Buradan yaklaşık 3 bin TL parayı alıp kayıplara karışıyor. Tabi sabaha yanlışsız çıkınca her taraf kapalı olduğundan ötürü şu bir karışıklık alandan çıkıp buradan ağır adımlarla gidiyor. Manzaraları aslında var. Münasebetiyle biz bu şikayetimizi karakola da bildirdik. Onlar da gerekli takibatı yapıyor. Kısa mühlet içerisinde bu hırsızın yakalanmasını istiyoruz. Hırsızlardan isteğimiz; hırsızlık yapmayın, biz muhtarlara bilhassa gelin, size her türlü yardımda bulunacağız. Devletin çeşitli kurumları var. Bütün bunlara bizim üzerimizden gelirseniz mutlak surette yardımda bulunacağız. Yarın öbür gün yakalandığınız vakit çok cezalar alacaksınız” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu